חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

”אנחנו יותר מידי עניים מכדי לחסוך שכרם של בעלי מקצוע“ או ”לאגו אין מקום בעסקאות נדל“ן“

לפני כשבועיים פנה אלי,“ש“, איש נדל“ן ירושלמי, ושאל אותי אם אהיה מוכן לסייע לחבר, שרכש דירות בחיפה, ואלו עומדות כבר חודשים ריקות, אין שוכרים והוא חסר אונים.
”ש“, הוסיף ואמר, כי מרגיש לא נוח לבקש ממני סיוע, והרי אותו חבר בחר לא להשתמש בשירותי, עת רכש את הדירות, ועשה את הכל בעצמו.
לא חשבתי פעמיים ובקשתי מ“ש“, להפנות אלי את ”מ“, על מנת שאעשה הכל להציל עסקאותיו.
בשיחה שקיים איתי ”מ“, דקות לאחר מכן, התחלתי להבין את הבעיה. למרות שהצעתי לו סיוע ללא כל תמורה, ולמרות המלצתי כי יפגש איתי, ביקש ממני ”מ“ כי אתן לו שם של שיפוצניק חיפאי, וטען כי הוא יודע מה עליו לעשות וכי יסתדר בעצמו.
שבוע לאחר מכן, פנה אלי ”מ“, ואמר כי אחרי שקיבל הצעות השיפוץ, החליט בכל זאת להיפגש איתי, על מנת לקבל המלצותי.
נעתרתי מייד וכבר למחרת היום, נפגשנו לקפה .
במהלך הפגישה, למדתי ממנו כי מדובר בדירות של אימו, אשה חרדית שזה כל הונה, וכי רכשה את הדירות במזומן שהיה לה כתוצאה מגרושיה, וזאת על מנת לייצר לעצמה הכנסה פסיבית והשלמה להכנסה הנמוכה שהיא משתכרת במקום עבודתה.
עוד הבנתי, כי הרכישה בוצעה בלי שמישהו מהם עשה ”חקר שוק“. מתוכנית שיפוץ שהציג ”מ“, לגבי שתי הדירות, הבנתי שבכוונתו להשקיע כסף רב ומיותר בשיפוץ הדירות, ושוב מבלי שבדק התאמת השיפוץ לקהל היעד ומבלי שלקח בחשבון העלויות הכבדות ווהמיותרות הכרוכות בכך. לצערי הרב, הכרתי את שתי הדירות שרכשו האם ובנה. שתי הדירות הוצעו לי לפני כ 7 שנים ע“י מתווכים. את הדירה הראשונה לא נגשתי אפילו לראות, וזאת בשל מיקומה הגרוע, הדגישה הקשה על לבניין במדרגות ושביל תלולים, ובשל הקומה הגבוהה שבה היתה. מובן שגם המחיר שהוצעה היה גבוה מידי ולא רלבנטי.( ברור היה לי שלא ניתן יהיה להשכיר הדירה לאיש). בדיה השניה והקטנה יותר, הנמצאת על אחד מהרחובות הראשיים של הדר, בקרתי, את הוצאה למכירה עם ביתי שהיתה אז בת 6, וגם היא חשבה שאין זו דירה ראויה.
לאור התחשבותי במצבה של אימו של ”מ“, ולאור מצוקתה, הצעתי לו כ אבקר בשתי הדירות, ואמליץ לו מה לעשות איתן, והסברתי לו שהאפשרויות יכולות להיות: 1. שיפוץ 2 הדירות והשכרתן 2. מכירת הדירות ורכישת דירה/ות טובות יותר מיותר לציין כי הסברתי לו שהכל תלוי בביקור. תשובתו של ”מ“, הפתיעה ואכזבה אות מאד.
למרות שעד כה פעל בצורה שגוייה בכל המהלכים שעשה. למרות שלא ידע כיתד לפעול בהמשך. למרות שהצעתי לו עזרתי ללא תמורה, במסגרת הפעילות שאני עושה למען אלו שנקלעים למצוקה למרות הכל, הודיעני שהוא יודע יותר טוב מה לעשות לביתו וכי ימשיך לפעול לבדו.
מסקנתי: ”קודם מעשה במחשבה תחילה“- לפני כל רכישה ו/או כל עשיה, חשיבו ותכננו. עשו את כל הבדיקות הנדרשות, ואל תחסכו דבר. שכרו, ככל שנדרש, שירותיהם של טובי בעלי המקצוע, על מנת שימנעו מכם הטעויות. היה וטעיתם, אל תנעלו ה“אגו“ שלכם, מהרו לקחת את טובי היועצים, על מנת שיוציאו אתכם בחוכמה מהבעיה ויעלו אותכם על המסלול. או כמו שאבי, משה קווטינסקי, לימד אותי : ”אנחנו יותר מידי עניים בשביל לחסוך מעמנו את בעלי המקצוע הטובים ביותר“.
ויפה שעה אחת קודם!!!

עשוי גם לעניין אתכם..