חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרק מיוחד: כך ליווה אותי צחי מעסקה שעשיתי לבד וכשלה לבעל 2 דירות מניבות ולהצלחה (הפודקסט מתומלל)

פרק מיוחד: כך ליווה אותי צחי מעסקה שעשיתי לבד וכשלה לבעל 2 דירות מניבות ולהצלחה (הפודקסט מתומלל)

להאזנה לפודקסט

לצפייה בפודקסט

אלכס השקיע בנדל"ן, הפסיד במקום להרוויח ורגע לפני שהתייאש, ואחרי שניסה אלטרנטיבות אחרות, פנה לעזרתי.

היום, שנתיים אחרי הוא מספר על 2 דירות מניבות והרבה אושר, המלווה אותו כבר חודשים מאז הרכישה.
רוצים לשמוע איך?
הקשיבו לפרק ו/או מהרו להכנס לאתר ולמדו על התהליך : לאתר האינטרנט ולמידע על הליווי
 
האזנה מועילה
צחי קווטינסקי
מלווה המשקיעים
050-8811118

תמלול הפודקסט

ברוכים הבאים לערוץ הפודקאסט נדל"ן בשידור של צחי קווטינסקי ונדל"ן בקלות, המומחים בבניית פנסיה עצמית המבוססת השקעות נדל"ן. ערוץ הפודקאסט עוסק בנושאי השקעה שונים ובנושאים אקטואליים בנדל"ן בישראל. 

האזנה נעימה.

צחי: ברוכים הבאים לעוד פודקסט של צחי קווטינסקי ונדל"ן בקלות. והיום אני עושה משהו שאני לא רגיל אליו, אני הולך לראיין לקוח שלי שהיום הוא כבר לא רק לקוח, היום אני חושב שאפשר כבר להגדיר את זה חברים. אנחנו כבר לא בדרגה של לקוח ובעל עסק, אלא הפכנו להיוות ממש חברים. ולצערי, אבל אני מכבד את זה, אני לא אוכל להגיד את שמו המלא רק אני אספר לכם ששמו אלכס. 

ואלכס שעבר איתי תהליך של ייעוץ ולווי ברכישת שני נכסים, הסכים לבוא וקצת לספר על התהליך, קצת לשתף אתכם וגם אותי בתהליך שהוא עבר. 

אז תודה אלכס שאתה מארח אותי, אני נסעתי צפונה אני לא אספר לאיפה, עוד פעם אני שומר על האלמוניות שלך ואני מכבד את זה. ומארח אותי פה, אפילו מכריח אותי לאכול אפילו עוד עוגה, אז כנראה שנאכל עוד מעט ונשמין.

ואני אשמח אלכס ככה אם לפני שניכנס לכל התהליך ולכל הסיפור, אם תיתן ממש בשתי מילים, ועוד פעם אנחנו צריכים להיו קצת זהירים, כן? שלא נדע יותר מדי, מי זה אלכס בכמה מילים.

אלכס: אז שלום צחי, אני בשמחה הולך לספר את הסיפור שלי, אני אגע בדברים החשובים. וראשית כל, אני גאה שיש לי את הזכות ללחוץ לך את היד.

צחי: איזה כיף. 

אז אני יודע איזו תמונה אנחנו נשים, אנחנו נצלם את הידיים שלנו נלחצות, אז ככה אין תמונה אבל יש את הידיים ואנשים שומעים את זה עכשיו.

אלכס: אין בעיה.

אני בן 48, עובד בהייטיק.

צחי: הרבה מאוד שנים.

אלכס: הרבה מאוד שנים, אב נשוי, אב לשלושה ילדים. ואני מאז שליתי לארץ לפני 32 שנה, עברתי את התהליכים, את העלייה, את הלימוד שפה, את הצבא, את המילואים הכל כרגיל.

צחי: את הקשיים שסיפרת לי קודם.

אלכס: את הקשיים.

צחי: על הקשיים שלהיות עולים חדשים, הנה סיפרת לי קודם דיברנו על בעיות בריאות של המשפחה.

אלכס: את הקשיים, את הכל. וכמו ילד למשפחה רוסית, אתה צריך להיות מהנדס, אתה צריך להיות מתכנת, אתה צריך להיות בהייטיק. ובסוף אתה מגלה, לא בסוף, אני גיליתי את זה עוד בתחילת דרכי בהייטיק שמשכורת שאתה מרוויח, הכל טוב ויפה, אבל זה לא מקדם אותך לשום מקום.

צחי: זה עושה לך חיים נוחים.

אלכס: נוחים, אבל גם לא צריך לספר מה זה לעבוד בהייטיק.

צחי: אני קורא לזה עבדי הייטיק.

אלכס: כן בדיוק, זה לא בא בחינם. וכל הזמן אני חלמתי על לעשות משהו שיקדם אותי בנוסף למשכורת, שיבטיח לי את הפנסיה. אני רואה איך אנשים יוצאים לפנסיה, ופתאום רמת החייםם יורדת בצורה מאוד משמעותית ואני לא מדבר כבר על לעזור לילדים וכו' וכו' וכו'.

אני אקצר, שבהזדמנות הראשונה שהייתה לי התחלתי לפעול בלחפש נדל"ן, בלי הבנה, בלי ידע.

צחי: לפני כמה שנים זה?

אלכס: זה היה אני אגיד לך, זה היה לפני תשע שנים.

צחי: אוקיי.

אלכס: לפני שמונה שנים. בלי להבין יותר מדי, הלכתי לקחתי איזה שהוא קורס נדל"ן של שבוע. משהו שיצאתי משם עם ראש מפוצץ ובסופו של דבר בלי כלים ובלי שום דבר.

אבל זה נתן לי, זה חיזק את המוטיבציה, את ההבנה שכן צריך להתקדם מחוץ למשכורת לעוד הכנסה.

צחי: בשלב הזה יש לך כבר בית לגור? שלך? כבר אתה עם בית שלך?

אלכס: בשלב הזה יש לי דירה, אחרי שחסכנו.

צחי: לא הדירה שאנחנו יושבים בה עכשיו?

אלכס: הדירה הזאת.

צחי:  הזאת כן? 

אלכס: חסכנו ולקחנו משכנתא.

צחי: לא נספר איפה, אבל בניין יפה, מקום יפה ודירה מדהימה.

אלכס: עדיין יש לך דירה ששייכת לבנק, היא ממושכנת והכל טוב. ואתה עובד הייטיק והכל בסדר, אבל זה לא מקדם כמו שאמרתי לשום מקום.

התחלתי לפעול ומה שעשיתי זה פשוט הלכתי וקניתי דירה מקבלן בעפולה ברובע יזרעאל, זו הייתה דירה על הנייר והייתי שמח שעשיתי את המהלך הזה והכל טוב ויפה. הדירה נבנתה, השכרתי אותה והתחלתי עם הבעיות.

בעיה ראשונה, שלא הצלחתי להשכיר אותה כמו שצפיתי והמשכנתא גברה על שכר הדירה. אני עוד הייתי חייב להשלים 500 שקלים כל חודש בשביל לכסות משכנתא. לא זה ציפיתי ולא לזה קיוויתי.

זה נמשך ונמשך בנתיים.

צחי: זה עשית לבד נכון?

אלכס: הכל לבד.

צחי: סתם ככה מסקרנות, למה בחרת את עפולה?

אלכס: כי ראיתי מודעה בעיתון.

צחי: ואמרת רובע חדש, רכבת שמגיעה רכבת העמק.

אלכס: רכבת העמק, והיה סכום שהיה נוח לי.

צחי: כמה עלתה הדירה?

אלכס: הדירה עלתה שמונה מאות שישים אלף שקלים.

צחי: דרך אגב, אני כאן אפתח סוגריים ואני רק אספר הרי ראויינתי לא פעם בדה-מרקר בנדל"ן, אז היה אריק מירובסקי שמה וראונייתי בכלל. ושאלו אותי על עפולה כבעיה, ובאמת רכבת העמק שבעצם הטעתה את האנשים. זה היה מצב שבעפולה הייתה אבטלה, עדיין יש בעיה של אבטלה מאוד גדולה. והרכבת עמק, אנחנו צריכים לזכור זו רכבת שנובעת צפונה, לצפון חיפה. זאת אומרת לאנשים, נגיד בן אדם כמוך שעובד הייטיק ועובד במרכז הארץ, זה לא פתר את הבעיה הזו.

אלכס: לא אבל זאת נקודה, זה השורש, החוסר ההבנה של בן אדם.

צחי: בחקר שום שמה.

אלכס: שהוא לא מבין נדל"ן.

צחי: כן.

אלכס: שהוא שמע רכבת ורץ לשם.

צחי: נכון, בגלל שיש הגיון שרכבת ותחבורה מסדרת.

אלכס: אוקיי רכבת, אבל לאן היא נוסעת זה לא משנה.

צחי: נכון.

אלכס: והיא לא נוסעת לשום מקום, היא נוסעת לחיפה, תודה.

צחי: לצפון חיפה.

אלכס: בסדר, לא יודע אפילו. אז, אני לא אומר שום דבר על עפולה והכל בסדר, ויכול להיות שהאזור הזה התפתח והכל. אבל אני עשיתי את הטעות שלי, במשך משהו כמו חמש שנים אני שילמתי את הדירה הזאת, שילמתי את המשכנתא וגם לא ידעתי להשכיר את הדירה כמו שצריך, חזרו לי הצ'קים.

צחי: של השוכרים.

אלכס: של השוכרים חזרו, חמישה צ'קים חזרו. ומחר, ובבקשה אל תהרוס אותנו, ואני עברתי גיהנום. בסוף הזוג הזה גם התגרש.

אני עברתי גיהנום עם הנדל"ן, שפשוט כבר לא רציתי כלום ושום דבר אני כבר לא ידעתי.

צחי: אני כאן גם חייב להגיד משהו, אתה יודע להוסיף את החמש מאות שקלים זה לא מה שמטריד אותי, להוסיף את החמש מאות שקלים אם בזכות זה קנית דירה יותר טובה וקצת התאמצת יותר במשכנתא זה אנחנו עושים, השאלה לאן זה מוביל אותנו.

אלכס: אם יש לזה לפחות עליית ערך.

צחי: אם יש לזה תוצאה של עליית ערך, של דברים אחרים, של שוכרים שאפשר להשכיר. אנחנו לא מפחדים להחזיר ולא מעט לקוחות שלי מפחדים להחזיר. היום במיוחד עם התשואות הנמוכות שיש בארץ, זה לא משהו, הבעיה היא חוסר ההבנה של השוק שם, בפיתוי שהולכים על פיתוי ולא הולכים לבדוק אחורה עד הסוף את העומק ובניהול נכס שהיום אתה יודע שאפשר לעשות אותו יותר פשוט, כן בטח שאפשר לעשות אותו יותר פשוט כשיש את החברות האלו את ווי- צק,את דיפרנט וכאלה שאתה משתמש בדיפרנט אני חושב.

 אלכס: פעם זה לא היה.

צחי: ויש את הפודקסט עם דיפרנט ויש את הפודקסט עם ווי-צק. אבל זה לא רק הפתרון היחידי, הרי אני נתתי לך עוד פתרונות. מה עשית עם הדירה הזאת?

אלכס: בסופו של דבר, אני הגעתי למצב שהחלטתי אני מוכר את הדירה ואני מסיים את דרכי בנדל"ן.

צחי: כאילו החלטת סופית. ובכמה מכרת את הדירה?

אלכס: מכרתי אותה בתשע מאות אלף.

צחי: זאת אומרת מה שעלה לך עם ההוצאות.

אלכס: שום דבר, כלום. כלום ושום דבר.

צחי: אוקיי.

אלכס: זה היה לפני קורונה, הספקתי עוד למכור אותה. אבל, מה לעשות הג'וק נשאר.

צחי: הג'וק בדם.

אלכס: הג'וק נשאר. אז צריך לעשות משהו, הרי זה לא מקדם אותך העבודה. אז התחלתי להתעניין איך עושים את זה בצורה הנכונה, כי כל אחד צריך להתעסק במה שהוא טוב. התחלתי לנסוע, להכיר מלווי משקיעים, סיורים כמעט בכל הארץ בעיקר בצפון. ושם רחוק, פה לא יציב, שם משהו הקול הפנימי אומר בוא אתה לא מאמין לבן אדם הזה, ופה לא זה ושם לא זה ומשהו שלא מתחבר ואני בנתיים לא מתקדם לשום מקום. בנתיים אני כל הזמן מקבל איימלים מצחי קווטינסקי שאני לא מכיר אותו וזה עוד אחד.

צחי: אז זה כנראה נרשמת אצלי, בגלל שהתעניינת.

אלכס: לא יודע, אני משוטט.

צחי: אני בחיים לא קניתי מידעים, כנראה שראית איזה פרסום שלי או משהו ונרשמת לידע.

אלכס: אז כתוצאה של לשוטט באינטרנט.

צחי: כן כן, שחיפשת כנראה מלווים.

אלכס: כן בדיוק. ואז אמרתי אוקיי, ראיתי כבר אם אני לא טועה איזה חמש או שש מלווים ולא פעם אחת, כל אחד פעמיים. וסיורים והכל, אני לא יכול להגיד שכולם לא טובים, אני לא עבדתי איתם אבל משהו שלא זרם לי.

צחי: הרי חייבת להיות התאמה.

אלכס: בדיוק.

צחי: אנחנו צריכים להתחבר לבן אדם.

אלכס: ואז אמרתי אוקיי, הנה יש פה את צחי. אני אף פעם לא נפגשתי איתו, אני רק שומע את הפודקסטים שלו ורק רואה את היוטיוב. בוא ננסה גם. קבעתי איתו פגישה, נפגשנו בתל אביב.

וכל השאר זה כבר היסטוריה.

צחי: ואת ההיסטוריה הזאת באנו לדבר.

אלכס: כן.

צחי: אז כשאתה אומר בקטע, כשאתה אומר איתו, זה איתי כמובן. הבסיס היה גם למה ששמעת ממני וגם ההתחברות למי שאני, זה מה שאני מבין.

אלכס: אז את זה אני רוצה לספר. בפגישה הראשונה, כבר באמצע פגישה, בשיחה אני הרגשתי שכל המתח איך שהוא יורד ואני מרגיש נינוח בפגישה, מרגיש שאני בידיים טובות ואין לי הוכוחות לזה.

צחי: הוא מסתכל עלי, חבל שאי אפשר לצלם אותי יורדות לי דמעות.

אלכס: אין לי הוכחות להרגשה הזאת, אני עדיין לא מכיר את הבן אדם אבל אני מרגיש נינוח. אני כל הזמן הייתי בלחץ. מדובר על כספים ולא כסף, סכום לא קטן, להשקיע בנדל"ן כשאתה לא מבין בו. ובמיוחד שכבר נכבית בעבר, אני לא רוצה בשום פנים לעשות בפעם השנייה טעויות. ולכן אני צריך לדעת עם מי אני הולך. אז הבנתי שמולי בן אדם רציני, שקודם כל זה התחיל מזה שצחי התחיל לבנות את הפרופיל לקוח שלי, מי הטיפוס, ישר קלט מה אני רוצה, מה אני מחפש, איפה אני רוצה.

צחי: איזה סוג של נכס.

אלכס: איזה סוג בן אדם אני, ואיזה סוג של נכס. פשוט כאילו עשה רנטגן בשתי הדקות הראשונות. ואני מניח שהדבר הזה נתן לי להרגיש את עצמי נינוח ורגוע, כי ראיתי שהבן אדם מתייחס אליי ומבין אותי ופשוט צילם אותי ממש כמו מכשיר רנטגן.

צחי: אני חייב להגיד כאן, להסביר לאנשים אלה שעוד לא חוו את הייעוץ שלי. הרי אנשים חושבים שאם הם באים לייעוץ חשוב לי לדעת כמה כסף יש להם בארנק. זה חשוב, אבל זה החלק המישני. הבסיס זה מי אתה, מה האופי שלך, הפחדים שלך, אכזבות שלך, לחצים שלך, ההיסטוריה שלך, החוויות שהיו לך אפילו כילד כשהגעת לארץ או כנער עם כל הבעיות הכלכליות שהיו לכם בקליטה. כל הדברים האלה, אנשים מבטלים את זה.

אתה יודע, אני דיברתי עכשיו בדרך אלייך, אני הולך לעשות איזה קורס ואומרת לי גם לקוחה שלי, לקוחה ותיקה שקניתי לה כמה דירות, היא אומרת לי צחי אם אתה רוצה שאנשים יבינו, אתהה צריך להביא גם פסיכולוג לקורס שיסביר את מה שאתה מבין בעצמך. אז באמת הדבר החשוב, שזה מה שאתה מספר, זה האפיון של הלקוח ובאפיון הזה אתה מבין אחר כך מה אתה יכול להביא לו. אתה יודע אם אתה יכול למנף אותו, אתה יודע אם אתה יכול להביא לו דירה שבורה או דירה, בגלל שאתה יודע מי שיסתכל עלייך ויראה, עוד פעם לא יראו אותך בתמונה, אבל יראו בן אדם שקט כזה, אתה בן אדם שקול והכל. מה היה מאמין שאני יכלתי להביא לך כמו שתכף תספר, דירה שבורה לשיפוץ. זאת אומרת, כי זה כאילו לא הגיוני. אבל זה מה שלמדתי ממך וזה מה שהבנתי,  לפעמים אני מבין את זה יותר מהלקוח. אז בוא תמשיך, סליחה שהפרעתי.

אלכס: אז כמו שאמרתי רנטגן, זה רק בזכות הניסיון. בן אדם, כמה משקיעים כבר ליווית? כמה אנשים ראית?

צחי: מאות.

אלכס: כמה דירות מכרת?

צחי: מאות.

אלכס: וזה בגלל זה הצלחת לפצח אותי בתוך שתי דקות. אני לא התאמצתי לספר על עצמי יותר מדי, ומה אני מחפש, אתה סיפרת לי על עצמי יותר ממה שאני רציתי.

צחי: תודה.

אלכס: אז זו הייהת הפגישה הראשונה. צחי קיבל ממני שיעורי בית והתחיל לפעול.

מדובר על תקופת סגרים, קורונה, פנדמיק, כולם בסגר. ובאותם פעמים כשאפשר היה לצאת מהבית, צחי חיפש בשבילי דירה.

צחי: ראיתי לא מעט דירות.

אלכס: כן, ומצא. ואז באתי, ראיתי דירה שחשכו עיני. מצד אחד, ומצד שני אני כל כך הייתי בטוח במלווה שלי שאמרתי אני חייב לזרום. וזה נתן לי את הביטחון להתקדם הלאה.

צחי: אתה יודע אני זוכר, אני זוכר, עוד פעם אני מדבר אני מתרגש סליחה שומעים את זה בקול שלי. ואתה יכול להעיד להם על הדמעות. כשכנסו לדירה וראינו אותה, אתה הסתכלת על הדירה, התסתכלת עליי. כשהסתכלת על הדירה, היה לך כזה פרצוף חמור סבר. הסתכלת עליי, חייכת ואמרת יאללה קדימה. זה היה מהר!  זה היה נורא מהר!

אלכס: נכון.

צחי: ואז אמרת בוא נעשה תכנית, מה אנחנו עושים פה.

אלכס: נכון, ואז באמת הסתכלתי אמרתי טוב, חייבים להתקדם. ועוד פעם אני מזכיר, זו הייתה תקופה לא פשוטה היה סגר. 

צחי: מאוד.

אלכס: בנקים לא נתנו משכנתאות, היה מפחיד, כולם ישבו על הגדר, המחירים של הדירות ירדו, אף אחד לא קנה כלום. ופשוט הבנתי שזה הזמן שהיה צריך לפעול.

צחי מצא דירה, ישבנו על תכנית שיפוץ, צחי הביא.

צחי: בנינו תקציב.

אלכס: בנינו גם תקציב לשיפוץ. צחי הביא איש מקצוע, לטעמי אחד, אני לא יודע אם ראיתי עוד שיפוץ כזה מקצועי.

צחי: נתתי לך אבל יותר מהצעה אחת ובחרנו את ההצעה הנכונה.

אלכס: נכון, גם איתו התחברתי מאוד.

צחי: אני המלצתי על זה.

אלכס: וצחי ליווה את השיפוץ.

צחי: אבל לא, אני חושב שלפני זה אני חושב שאחד הדברים החשובים שגם עשית, זה בשאופן אחראי ביקשת ממני גם המלצה ולקחת יועץ משכנתאות איכותי כדי לדייק, אני יכולים להגיד מי זה, זה חיים ובר, בחור חרדי. הוא בנה לך תכנית משכנתא יוצאת מן הכלל, כמובן בתמיכה שלי ובדאגה ועורך דין שעשה לנו את זה בצורה מדהימה. ובאמת שיפצנו, תספר על החוויה של השיפוץ.

אלכס: קודם כל, כל האנשי מקצוע שהיו מסביבי גם עורך דין, גם חיים.

צחי: גם אייל קרל.

אלכס: גם אייל קרל.

צחי: חבל על הזמן.

אלכס: בחור מקסים, שלא היה פעם שאני מתקשר, תמיד עוזר, תמיד עונה, עד היום אם צריך. כל דבר.

חיים שהוא פשוט גאון מלידה, בחור חרדי שהוא פשוט גאון וזהו. יש לו יציאות שאתה לא מחכה להם.

צחי: אתה יודע, אני לימדתי אותו במעוף, הוא חסיד בעלז. בשיחה, ילד, הבנתי זאת אומרת כשהוא ישב מולי, ישבו כיתה שלמה שם זה במעוף בבני ברק. אתה רואה כמו איזה זרקור קטן שיוב וגאון, כשאתה רואה את החשיבה שלו וברוך השם.

אלכס: הוא שאל אותי יום אחד, שיחה שנייה שלי איתו, יום אחד אומר משפט ביידיש, ואז גם עניתי לו ביידיש והוא נפל מהכיסא. אני ממשפחה דוברת ידייש. וככה התחברנו.

צחי: גם אני, אבל אני לא מבין כלום. 

אלכס: בסדר, וככה התחברנו והוא בחור מקסים, חכם, פשוט אלוקים נגע בו.

שיפוץ, בעיקרון אני לא ליוויתי, לא נגעתי ולא הפרעתי. בעיקר לא הפרעתי לשיפוץ. 

צחי: אבל הכתבת דבר אחד, אתה החלטת שאתה רוצה לשפץ קומפלט. לא וויתרת על כלום, החלטת שאתה רוצה שהדירה תהיה מושלמת. וזו המשימה שהטלת עליי. זאת אומרת, זה דבר שדרשת, גם אם רצינו לוותר על דברים כדי להקל בתקציב. הייתה לך החלטה שהיא אמיצה מאוד ושהיא לא רגילה אצל לקוחות, אני אשקיע עוד כמה שקלים ואני רוצה את הדברים המושלמים וזה אחד הדברים שעזר כן.

אלכס: הדבר הכי מפחיד אותי, שאם אני יכניס דיירים לדירה ויהיו שם נזילות בצנרת, צריך להרים רצפה ואני לא יודע מה ולפרק מטבח, לא בא בחשבון.

אם קונים דירה שבורה לשיפוץ, לא עושים שיפוץ קוסמטי.

צחי: אין הנחות.

אלכס: עושים מהתחלה עד הסוף.

צחי: אמת.

אלכס:  אז ברוך השם לא היו בעיות, עיכובים בזמן הפנדמיק, כי ענף השיפוצים עבד כרגיל.

צחי: אתה היית מעורב בשיפוץ? זאת אומרת, אתה הגעת בגלל שהיית סקרן, אבל הדברים קרו.

אלכס: לא לא, כל מה שהיה זה טוני שהוא איש מקצוע ששיפץ.

צחי: גם לסגור איתו את הסגירה של הכספים, אני עשיתי בשקט איתו , סגרתי איתו, הורדתי את המחיר ודאגתי לך.

אלכס: כן, השיפוץ היה ממש זול. אני הופתעתי לטובה.

צחי: ואיכותי.

אלכס: כן. אני פשוט קיבלתי מטוני באופן שוטף את התמונות לבחירת קרמיקה, לבחירת ריצוף, לבחירת מטבח, לבחירת כל דבר, ואישרתי לו פשוט. הוא שלח לי דגמים, שלח כל דבר.

צחי: כן כן, כמו שצריך.

אלכס: ואני לא ישבתי עם סטופר, לא ישבתי עם פטיש על הראש ולא ביקרתי כמעט בכלל בדירה.

צחי: כן, אבל אני ביקרתי.

אלכס: כן, צחי ביקר. לאחר שיפוץ, כשטוני אמר סיימנו, הגיע הזמן לתשלום אחרון. אני באתי עם צחי ועם טוני.

צחי: עברנו על הדירה.

אלכס: אני עם העין לא מקצועית, וצחי עם העין המקצועית אמר לטוני כמה דגשים, כמה פה, כמה שם, פה תיקון, שם תיקון. טוני השלים, נגמר הסיפור.

כעבור שבועיים לאחר השיפוץ, נכנסו דיירים חדשים.

צחי: תענוג.

אלכס: גם לא חיפשתי דיירים לבד, הייתי מלווה, צחי ליווה אותי.

צחי: העלנו גם את המודעה, עשינו הכל כמו שצריך.

אלכס: כן כן, צחי אפילו נכנס לדירה, אני לא זה שצילמתי את הדירה. צחי צילם סרטון, צחי צילם תמונות. ושמנו את זה ביד 2, תוך שבועיים נכנסו דיירים, ברוך השם. אני מאוד מרוצה.

אבל זה לא סוף.

צחי: עשה לך תאבון.

אלכס: עשה לי תאבון, והייתה הזדמנות לקנות דירה שנייה. למי אני פונה? לצחי.

צחי קיבל שיעורי בית.

צחי: עוד פעם, נתחנו תקציב, עשינו ייעוץ, עשינו הכל כמו שצריך לבנות את הציפיות.

אלכס: בדיוק. אחרי שכבר אנחנו חברים ואני בעיניים עצומות, אני זורם. פה אני הרגשתי בכלל נינוח, הכל כיפי ומצב רוח טוב מאוד ובאמת בטוח בתהליך.

צחי: עברנו את המבחן.

אלכס: כן. אז לאחר פרק זמן, לא זוכר.

צחי: קצר מאוד.

אלכס: קצר מאוד כן.

צחי: טוב תשמע, זה גם ישועת השם כערף עין, אתה יודע אתה לא באמת יודע מתי זה יקרה.

אלכס: נכון.

צחי: הרי אני לא אקנה עד שאני אמצא משהו ראוי.

אלכס: נכון, אז מצאת צחי, צחי מצא דירה שבסוף לא הסתדר שם מישהו.

צחי: כן, מצאנו עוד דירה שבורה.

אלכס: כן, דירה שבורה וטובה מאוד והייתי מאוד רוצה אותה.

צחי: כן אבל, היו בעיות קשות ברישום והכל.

אלכס: היו בעות קשות ברישום, בעיות כאלו ואחרות. העסקה לא יצאה לפועל. אבל אל דאגה, פשוט מצא דירה לא פחות טובה כמו שביקשתי, בקומה ראשונה, דירה מדהימה.

כבר עם דיירים, שכירות עוברת.

צחי: הבן של בעל הבית.

אלכס: הבן של בעל הבית, ועד היום. קנינו גם דירה הזאת, אני רציתי לשפץ, כי אני אוהב יפה.

אבל הוא אומר לא היה צורך בשיפוץ, באמת לא היה צורך בשיפוץ.

צחי: תראה אנחנו קנינו את הדירה, ממישהו שבמקרה כבר קניתי ממנו דירה ב2014 ללקוחות אחרים. מישהו שהחזיק באותו רחוב כמה דירות ובמקרה הוא קנה. אבל מעבר לזה, הדירה, יכול להיות שהיה אפשר לעשות יותר יפה, אבל היא הייתה פרקטית מאוד, היא הייתה מסודרת, בן אדם שהקפיד על הדירה, תחזק אותה יפה.

אלכס: וצנרת והכל.

צחי: הכל היה מושלם.

אלכס: כן.

צחי: כשאתה רצית, בגלל שאתה באופי שלך, רצית אקסטרות אני לא יכולתי להרשות לעצמי להגיש לך את זה. בגלל שעוד פעם, אני לא הייתי רב איתך בסוף אבל יש דברים שמיותרים. יש דברים שלא צריכים אותם, זה כבר אובר.

זה אחד הדברים, המסרים לאנשים אנחנו צריכים לחשוב מי עומד לגור בדירה, ואם הדירה איכותית ויפה. באמת הדירה מקסימה, גם האיש שמר עליה ושיפץ אותה בטוב טעם. אז נכון, אפשר לעשות תמיד יותר, אני מסתכל על היקרות פה אצלך, זה קל לי להבין. אבל אני חושב שאני שמח, לא חושב אני יודע, אני יודע שאני שמח שהקשבת לי וחסכתי לך כסף.

אלכס: נכון, נכון.

צחי: אני זוכר את הוויכוחים שלנו מתחת לבית, אנחנו עמדנו מתחת לבית והתווכחנו.

אלכס: אגב, שאנחנו מתווכחים אז זה בחיוך.

צחי: זה לא מתווכחים, זה סיעור מוחות. זה לא מתוך זה, אנחנו לא רבים. המטרה הייתה סיעור מוחות, בגלל שבאמת לך הייתה כוונה טובה אני גם הבנתי את זה, אני לא חשבתי שאתה אומר משהו לא נכון. אבל אני חשבתי שזה מיותר, בגלל שצריכים להסתכל על זה בצורה נכונה. אנחנו רואים, הבן שלו לא עוזב את הדירה.

אלכס: נכון.

צחי: וזה גם בניינים איכותיים.

אלכס: הם התקשרו לא מזמן, רוצים עוד, לא נגמר בכלל השנה. יש להם עוד, אבל תזכור אני רוצה גם שנה הבאה להמשיך.

צחי: תקשיב, אני מכיר את הדירות בסביבה. אני אומר לך ויש לי כמה דירות בבניינים האלה, אתה יודע.

אלכס:  כן.

צחי: ואני חושב שאין הרבה דירות בסטנדרט הזה, ברמה הזו, בבניינים מהסוג הזה וברמת שיפוץ ועוד קומה ראשונה.

אלכס: כן.

צחי: דרך אגב, זאת שאמרתי שדיברתי איתה בדרך, יש בבניין הצמוד.

אלכס: הבנתי. אז ככה קניתי, רכשתי דירה שנייה גם. עם צחי ועם אותו עורך דין אייל.

צחי: וכמובן חיים.

אלכס: כן חיים.

צחי: אני רוצה, אתה יודע אתה סיפרת פה את התהליך ואני לא רוצה, אני לא חושב שאנחנו צריכים לעשות פודקסט של ארבעים דקות. אבל אני רוצה שאולי בכמה מילים, תיתן כמו סיכום כזה על התהליך, מעבר לסיפור מעשה שסיפרת, איפה זה העמיד אותך אז ואיפה אתה נמצא היום. אנחנו כבר שנתיים ומשהו אחרי, מבחינת הרגשה, מבחינת הכל למרות שכבר ביטאת את זה ואני חושב שבזה אנחנו נסכם את העניין. ואולי תגיד מחשבות לעתיד.

אלכס: יש לו תחושה שעשיתי, קודם כל, שמכרתי את הדירה בעפולה זו הייתה החלטה מצויינת. וזה שקניתי שתי דירות עם צחי, זה מיקם אותי. אני יודע שתוך פרק זמן לא גדול אם תהיה לי אפשרות, לא גדול אני מדבר על כמה שנים, ולסגור משכנתאות האלה עבור שתי דירות  או לקנות דירה שלישית. אני לא יודע, אני לא חשבתי עוד על זה.

צחי: מן הסתם באינסטקיט זה אומר לא לסגור משכנתאות. הרי אתה לא זקוק לתוספת הכנסה.

אלכס: נכון.

צחי: אלא, אם אתה תוכל להשאיר את המשכנתאות, לשלם אותן , איך אמרת קודם היום זה משלם לך את זה.

אלכס: כן.

צחי: בזכות זה, לקנות עוד דירה.

אלכס: נכון.

צחי: צריכים לחשוב על זה טוב, בגלל שכרגע אתה עומד בקו המיסוי וגם השכרת את הדירות חכם זה אני יכול לספר לאנשים בגלל שרצית לעמוד בסטדרנט של המיסוי ולא לשלם מיסים, לא להתחמק כן.

אלא השכרת את זה במחירים, בסכומים שטובים לשני הצדדים. לך זה לא לשלם מיסים, לא לעבור את הקו של החמש מאה של משלימי המיסים.

אלכס: נכון.

צחי: ולדיירים שהם נהנים מזה שאתה לא לוקח מהם את כל הסכום המלא, אז יש  win-win situation .

אחרת היית משלם את זה למיסים, אז צריכים לחשוב לעשות את זה נכון. ברגע שאתה תעלה יהיה מיסים, כל דבר בשעתו.

אלכס: נכון. אגב, מה שחשוב לציין בזמן הזה שקניתי את הדירות הם עלו כבר באחוזים מאוד יפים.

צחי: בסדר, אבל זה לא תמיד קורה, וזה ברוך השם קרה. כנראה בזמן וקנינו נכון.

אלכס: נכון. אני לא יודע, אבל לתווך הארוך אני משוכנע שהם ימשיכו לעלות. לתווך הארוך, אני מדבר על עשר שנים קדימה, אין שום סיכוי שהמחיר ירד.

צחי: שלא נדבר על אופציות של התחדשות עירונית, אבל זה ברקע, אנחנו לא יחסנו על זה חשיבות. 

אלכס: אני לא בונה על זה.

צחי: אני חושב שאחד המשפטים שאתה זוכר, שאמרתי לך שאמרו לך שגם זה הולך להיות. אמרתי לך תשמע להם, תקשיב לי העיקר שהדירה עובדת נכון.

אלכס: זה הכל.

צחי: אני רוצה ככה בסיום הפודקסט, ממש שתיתן דגשים לאנשים ולאו דווקא עם השם שלי, אבל כמובן זה בסוף יוביל, עכשיו בן אדם רוצה לקנות, רוצה לחפש מישהו שילווה אותו, רוצה להתייעץ, מהו הוא צריך לראות בבן אדם? עזוב מה שסיפרת עליי, אבל תגדיר את זה במילים, מהו צריך לחפש ביועץ שהוא הולך אליו?

אלכס: אני לא יודע אם זה בכלל אפשרי, אם אתה הולך למישהו אתה מחפש יושר קודם כל. 

צחי: קיוויתי שתגיד את זה.

אלכס: אתה מחפש ביטחון, שלא יעקצו אותך.

צחי: עדינות.

אלכס: כי אתה לא מבין בזה, אין לך זמן בזה. בן אדם השקיע שלושים שנה בנדל"ן, אתה באת עכשיו ורוצה לקנות אז אתה מחפש בן אדם שאתה יכול להאמין בו. אני לא יודע איך למצוא את זה, אין לי המלצה, רק למצוא בן אדם צריך להרגיש את מה שאני הרגשתי. אני כמו שאמרתי, חמישה או שישה מלווי משקיעים עברתי, אין לי דבר או חצי דבר להגיד רע על אף אחד מהם כי לא עבדתי איתם אבל זה לא זרמתי, אני לא יודע מה או למה, אבל הקול הפנימי פשוט עשה אותי רגוע ונינוח בפגישה הראשונה עם צחי.

וזהו, אני לא יודע להמליץ כי אין פיתרון קסם.

צחי: אמרת הכל.

אבל גם לא להתבייש לבקש, אתה יודע שלאור זה שהסכמת הפנתי אלייך לפעמים אנשים ואני יכול להגיד שאני אפילו לא צריך להודיע לך, אני יכול להפנות כדי שתספר את החוויה שלך לאנשים.

אלכס: אז אני מספר פחות או יותר את אותו הסיפור, כי הכי קל לספר אמת.

צחי: יפה מאוד.

אלכס: זה הכל,אני לא יודע. אני לא יודע אם הם ממשיכים אחרי שיחה איתי. זה מה שאני עברתי, זה מה שאני אומר, זה הכל.

צחי: אז תקשיב אלכס, קודם כל היה שווה לבוא לפה מעבר לחברות שלנו, אני ישבתי והתרגשתי כל ההקלטה. אתה יודע אני יודע את היחסים בנינו ואמרת לי את הדברים האלו גם בפנים. אני יכול להגיד לאנשים שגם אם היה קטע שנגיד היה יותר קשה, אז אתה אומר, אתה לא מתבייש.

אלכס: אתה מאפשר לי להגיד.

צחי: א. אנחנו בנויים לביקורת.

אלכס: יש אנשים שמתגוננים.

צחי: ברוך השם, לא היו גם דברים מאוד רעים היה עיכוב במשהו, איזה קשקושים. זה טוב לדעת, בגלל שאיך אמרת קודם, אמרת לי איך לדעת לשחרר כשלא משחררים.

אלכס: בדיוק.

צחי: אבל ברוך השם שהתהליך זרם והיה כיף, עובדה שהמשכנו, עובדה שאנחנו חברים.

אני רוצה ממש להודות לך, א. שבחרת בי, בגלל שאחרת לא הייתי מרוויח חבר כמוך ונהיה לי דמעות.

ב. על המילים החמות. ג. על זה שהסכמת לספר את זה לקהל, ואני ממש מבין למה אתה לא רוצה להיחשף אנשים רוצים על האלמוניות להם וזה לגיטימי.

אלכס: אותך מכירים כל המדינה.

צחי: אמרתי לך שהיייתי אתמול בחתונה ובשולחן ישר אמרו לי מי אני.

אלכס: ברור.

צחי: אבל זה בסדר, אני הופעתי כבר בטלוויזיה וכאלה. גם לי זה היה קשה, הרי אני בא מעולם המודיעין והכל, אבל למדתי לחיות עם זה ואני נהנה מזה.

אבל עוד פעם אני בא ממקום של נתינה, אז אני יודע שזה בא ממקום טוב ולא ממקום של אינטרסים אחרים.

אז אלכס, אני מאחל לעצמי שהחברות שלנו תמשיך, מאחל לעצמי הרבה לקוחות כמוך ואנשים כמוך שכיף ללות אותם וכיף לבנות איתם. ושאני אמשיך להצליח לעשות כמו שהצלחתי איתך לבנות לאנשים את החיים. אנחנו עוד מעט נצטלם לוחצים ידיים, זאת אומרת רק את הידיים.

אלכס: בשמחה.

צחי: תודה רבה על האירוח החם.

אלכס: תודה.

 

עשוי גם לעניין אתכם..