"רצים לדירה" או "מתרוצצים במרוץ העכברים"?!

בכל מוצאי שבת בשבועות האחרונים , משודרת התוכנית " רצים לדירה" , אשר  מובילה זוגות צעירים לרכישת דירה נכונה.

בכל מוצאי שבת, אני יושב וכוסס ציפורניים בכעס, על הטעות שעושה ערוץ 2 בכלל ועל האשליה שעוברים אותם זוגות בפרט.

במשך  6 השנים האחרונות, אני עוסק בחינוך לחיים כלכליים נכונים, הן במסגרת הרצאות שאני מעביר במכללת  Cashflow ופאזל והן בליווי פרטי של משקיעים במסגרת "נדלן בקלות". במהלך התקופה הארוכה הצלחתי לשנות דפוסי חשיבה אצל רבים , אשר הבינו את הטעות שברכישת דירת מגורים, אולם לא ויתרו על הנדל"ן כבסיס ורכשו לעצמם דירות להשקעה כמנוף לעתיד וורוד.

כאשר רוכש זוג צעיר דירה לצורך מגוריו, יזדקק ברוב אזורי הארץ למינימום של 1,000,000 ש"ח וכמובן למינימום משכנתא בגובה 700,000 ש"ח מתוך הסכום ( הון עצמי כ 300,000 ש"ח ).

החל מרגע הרכישה, יחויב אותו זוג, לשלם לפחות 20 שנה , סך של כ 4,400 ש"ח , אשר לא יוכל לעצור ולו לחודש אחד גם אם יפוטר אחד מהם, חס וחלילה מעבודתו ו/או יכביד עליהם נטל ההוצאות. כלומר, הזוג יכנס לסחרור ולמרוץ העכברים , ממנו קשה יהיה לו לצאת.

למה ירכוש הזוג את הדירה?

בראש ובראשונה אנו אשמים- הדור המבוגר, בחינוך. כך אם נתנו סכום בסיסי לזוג, נדרוש ממנו לרכוש הדירה ונטען בפניו כי תשלום דמי שכירות הינו בבחינת "זריקת כסף לזבל".

וזו הטעות הראשונה!

במידה וייקח אותו זוג את אותם המיליון ש"ח ובתנאים לעיל , יוכל לרכוש לעצמו בפריפריה 3 דירות. בגין אותן הדירות – יקבלו כ 1,800 ש"ח כל אחת  וסה"כ 5,400 ש"ח.

מתוך הסכום ישלם הזוג 4,400 ש"ח לכיסוי המשכנתא, ויישארו בידיו כ 1,000 ש"ח.

במצב זה, ישכור הזוג דירה בגודל של חדר או חדר וחצי ,בשכ"ד כ – 2,000 ש"ח לחודש , הדירה תתאים לצרכיו המיידיים, והוא יאלץ להוסיף רק כ 1,000 ש"ח עבור השכירות.

וראו איזה פלא , במקום להעמיס על כיסו , הוצאה של 4,400 ש"ח בחודש מוציא עתה אותו זוג רק 1,000 ש"ח. והנה גם חיסכון של 3,000 ש"ח כל חודש ו36,000 ש"ח בשנה.

הבעיה היא רק לרכוש הדירות הנכונות, ולנהל נכון את אחזקתן.

אם אתם מעוניינים לרכוש נדל"ן ולהפוך את התיאוריה למעשה, הצטרפו אלי!

לפרטים ולמידע נוסף