קודם מעשה במחשבה תחילה או מדוע חשוב להשקיע בחוכמה

”צחיק, אני נבוך להתקשר אליך“, ככה החלה שיחת הטלפון של יוסי, שהמשיך והוסיף : ” לפני שנתיים פניתי אליך, ועל מנת לחסוך את עלות שכרך, החלטתי לעשות זאת לבד ועתה אני זקוק לכל עזרה אפשרית“.
את יוסי פגשתי כבר יום למחרת בחיפה, לאחר שדחיתי תכניות אחרות, וזאת על מנת לנסות ולחפש פתרון לבעייתו.
הפגישה ביננו התקיימה בדירה שרכש לפני שנתיים באזור שבו גם אני נוהג לרכוש דירות למשקיעיי, ובין השאר הוצעה לי גם היא בעבר אולם סירבתי לרכשה בשל מיקומה הגרוע, והגישה הקשה אליה. יוסי פתח דלת הכניסה לדירה ואז התחלתי להבין את גודל הטעות, מסדרון קטן שקיבל אותנו בכניסה, הוביל לשתי דלתות שמכל אחת נפתחה בפניי יחידת דיור מושקעת.
לאחר ביקור בדירות הריקות, ישבתי עמו ללמוד את שעשה ומסתבר שרכש את הדירה בסכום שעלה בכ 10% , עלה מחיר השוק באותה תקופה, וזאת לאחר ששילם למומחה שייעץ לו, ופיצל את הדירה בהשקעה של כ 140,000 ש“ח לשתי יחידות, לאחר ש“הבין“ כי נדרשות במקום דירות קטנות וכי הדירה בנויה בצורה שקל לבצע בה החלוקה.
עתה, לאחר שהדירה עומדת תקופה ארוכה ריקה, ולאחר שעלותה הכבדה מעיקה על יוסי, שסה“כ רצה לבנות את עתידו ולהשקיע, מחפש יוסי כל פתרון על מנת להציל את מצבו.
לא קל היה למצוא פתרון שישביע את רצונו של יוסי ב 100%, אולם ברור היה כי פתרון מכירת הדירה במצבה, לא היה טוב, וכי הנכון ביותר היה למצוא הדרך לביטול הפיצול, פתחת הקיר בין שתי היחידות, ביטול אחד המטבחים והפיכתו לחדר, וזאת במינימום עלויות ובניצול חכם של השטח באופן שהדירה תתאים להיות דירת שותפים ו/או דירה ראויה ומשופצת למשפחה.
לשמחתי, קיבל את הצעתי, ובימים אלו מבצע השינוי ואין לי ספק כי בכך יצמצם ההפסד בגין ההשקעה המיותרת שביצע, והחיוך יחזור אל פניו.
למרות שהתהליך לא הסתיים, החלטתי למהר ולהעלות פוסט זה על הכתב, וזאת על מנת להאיר עיני המשקיעים הוותיקים והחדשים על מנת שישימו לב לתובנות הבאות:
1. טרם הרכישה, בצעו חקר שוק מעמיק ובדקו היטב את קהל היעד בסביבה ואת צרכיו.
2. טרם הרכישה, בדקו היטב את הבניין בו אתם עומדים להשקיע
3. טרם הרכישה בדקו היטב את הגישה לדירה וזאת לא רק בבוקר בשעה שאתם נפגשים עם המתווך שמציג הדירה.
4. אל תמהרו להתפתות ”לתשואות“ המשלות של פיצולי הדירות, וחשבו היטב על כל המשמעויות ( כנסו למאמרי לגבי אשליית התשואות מדירות שמפוצלות באופן לא חוקי )
ולכל מי שרוצה לבצע העסקאות באופן בטוח וללא טעויות , אציע להצטרף למאות המשקיעים שנתנו בי מבטחם, ונהנים מהשקעות טובות ואיכותיות ) לפרטים לגבי שירות הייעוץ והליווי של צחיק קווטינסקי ונדל"ן בקלות כנסו כאן.
שבוע נפלא לכולם!!
צחיק קווטינסקי
נדל"ן בקלות המומחה לכלכלת משפחה נכונה המבוססת על השקעות נדל"ן מושכלות 050-8811118